Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Elekcja prezesa w cieniu Monachium'72

 

środa, 7 sierpnia 2012 r.

Obchody 40-lecia zdobycia złotego medalu olimpijskiego w Monachium '72 przez drużynę Kazimierza Górskiego będą kolejną okazją do spotkania "baronów" regionalnych Związków Piłki Nożnej i wytypowania przez nich swojego kandydata w październikowych wyborach na prezesa PZPN. 3 września w Muzeum Sportu w Centrum Olimpijskim w Warszawie ma się odbyć uroczystość upamiętnienia pierwszego sukcesu naszej reprezentacyjnej piłki.

Na pomysł zorganizowania tego jubileuszu wpadli syn Kazimierza Górskiego - Dariusz, kierownik reprezentacji z lat 70., późniejszy dyplomata Janusz Jesionek oraz syn słynnego aktora Kazimierza Brusikiewicza - Andrzej. Dyrektor Muzeum Sportu Tomasz Jagodziński zgodził się wziąć na siebie obowiązki gospodarza imprezy, w której udział wezmą Orły Górskiego i prezesi wojewódzkich ZPN.

Spotkanie będzie znakomitą okazją do kontynuowania zapoczątkowanej w Uniejowie pod Łodzią pod koniec lipca elekcji nowego szefa PZPN spośród futbolowych "baronów". Do 3 września zostaną już bowiem wybrani wszyscy prezesi piłkarskich regionów i delegaci na zjazd wyborczy PZPN. W stołecznym Centrum Olimpijskim będzie więc można namaścić wspólnego pretendenta do objęcia sterów w związku.

Sęk w tym, że inicjatorzy obchodów nie chcą, aby przerodziło się ono w wyborczą agitację, lecz było wyłącznie godnym uczczeniem olimpijskiego złota sprzed 40 lat. Dlatego też uroczystą mowę do uczestników spotkania wygłosi nie ubiegający się o reelekcję prezes Grzegorz Lato (akurat w Monachium '72 jego wkład w zdobycie medalu był znikomy, by nie powiedzieć żaden, gdyż cały turniej przesiedział na ławce rezerwowych), tylko jeden z głównych bohaterów Złotej Jedenastki - Włodzimierz Lubański, który w wyborach na szefa PZPN akurat nie zamierza startować.

Wypada jedynie mieć nadzieję, że Lubański nie skorzysta z okazji i z mównicy nie poprze swojego kandydata.

Jacek Kmiecik

źródło: futbolnews.pl

 

 

 

 

 

 

 

Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.