Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Krzyż Komandorski dla Kazimierza Górskiego

sobota, 4 marca 2006

Prezydent Lech Kaczyński odznaczył w piątek Kazimierza Górskiego, legendę polskiej piłki nożnej, Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Najwybitniejszy w historii polskiego futbolu trener dzień wcześniej skończył 85 lat.

- Jest Pan pierwszą osobą, której wręczam tak wysokie odznaczenie - zaznaczył prezydent, uzasadniając swoją decyzję "olbrzymią ilością pozytywnych emocji", których Górski dostarczył rodakom. Prezydent przypomniał sukcesy prowadzonej przez wybitnego szkoleniowca drużyny - wygraną z Węgrami w finale olimpijskim w 1972 r., srebrny medal MŚ w 1974 r., zdobyty, jak się wyraził, "w stylu złotego medalu" oraz srebrny medal na kolejnej olimpiadzie dwa lata później.

- Cała Polska to Panu pamięta i będzie pamiętała zawsze. Życzę Panu długich lat w dobrym zdrowiu i życzę, by Pan zobaczył dobre występy reprezentacji w najbliższych mistrzostwach świata - dodał Lech Kaczyński.

- Jest to dla mnie wybitne wyróżnienie - powiedział wzruszony Kazimierz Górski. - To jest wyróżnienie dla całej polskiej piłki: dla piłkarzy, sędziów, trenerów, działaczy i PZPN-u.

Nasz Dziennki

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.