Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


A było ich 171

piątek, 9 grudnia 2005

A było ich 171. I zebrali się, i uradzili - do końca marca kluby mogą przyznawać się do kupczenia meczami, przekupywania sedziów i rywali, i nie zostaną ukarane.


Nie będzie degradacji, odbierania punktów. Wszystko pięknie tylko, że abolicja, którą uchwalił Nadzwyczajny Zjazd PZPN nie obejmuje działaczy. Oni będą ścigani i karani, pytam więc kto ma ujawniać dawne grzechy?

Już widzę te kolejki do spowiedzi. Wprowadzono też do statutu kilkanaście poprawek, które mają pomóc zwalczyć korupcję. Jak mówią górale "tyż piknie", tyle, że dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane, a związkowi działacze nie raz pokazali, że gadać i uchwalać to potrafią - gorzej z realizacją własnych pomysłów.

No i przyjęto Piłkarski Kodeks Etyczny, przez profesora opracowany. Zbigniew Boniek zauważył - "treść piękna, dokument słuszny tylko po co. Ja znam dziesięć przykazań". Fakt, kto jest uczciwy uczciwym zostanie, z krętacza świętego nie zrobią nawet najpiękniejsze myśli.

W tej sytuacji najrozsądniejszą decyzją Zjazdu była uchwała nakazująca szefom związku wystąpienie do prezydenta RP o nadanie Kazimierzowi Górskiemu Orderu Orła Białego. Tyle, że to bez ponagleń należało zrobić już lata temu. A wtedy wczoraszy zjazd byłby w ogóle niepotrzebny.


Maciej Gaweł, Antyradio.
antyradio.pl

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.