Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Awans do II ligi to największy sukces piłkarski w historii KS "Drwęca” Finishparkiet

poniedziałek, 20 czerwca 2005

"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce" - tak brzmi maksyma kibiców nowomiejskiej "Drwęcy" Finishparket. Teraz oni, a zwłaszcza piłkarze i działacze, mają powody do dumy.

W minioną sobotę w pięknym stylu zakończyli  sezon  piłkarze  Finishparketu 4:0 olsztyński OKS i wywalczyli wojewódzki Puchar Polski. Dwa tygodnie wcześniej zapewnili sobie awans do drugiej ligi.
W Nowym Mieście w sobotę świętowali chyba wszyscy. Stadion był pełen kibiców, a ulice świeciły pustkami. Atrakcji, zarówno sportowych, jak poza sportowych nie brakowało
- Cieszymy się z awansu - powiedział    "Nowościom    Brodnickim" prezes i sponsor klubu Zygmunt Dąbrowski. - Liczę się z tym,  że w drugiej lidze będzie trudniej, choćby ze względu na większe koszty, które trzeba będzie ponieść. Trzeba będzie wszystko robić jeszcze mądrzej.

Na razie ochłonąć
Prezes Dąbrowski studzi jednak emocje tych, którym po spektakularnych sukcesach w ostatnich latach, marzyłaby się ekstraklasa.


- Bylibyśmy chyba szaleńcami, żeby już myśleć o grze wyżej - mówi Zygmunt Dąbrowski  - To jest małe miasto i trzeba by naprawdę dożych finansów, by myśleć o ekstraklasie, Naszym największym marzeniem i celem będzie   utrzymanie się w lidze, choćby na ostatnim miejscu, które nie będzie owocować spadkiem.

Awansu gratulował piłkarzom nowomiejskiej drużyny gość specjalny piłkarskiej fety. Był nim trener Kazimierz Górski. Kibice mieli okazję do zdobycia autografu legendarnego trenera na jego książce ‘Piłka jest okrągła", która promował.

Są powody do dumy
Na piłkarskim święcie gościł nowomieszczanin Wiesław Lendzion, były piłkarz Wiały Kraków, a teraz szkoleniowiec w tym klubie. - Cieszę się ogromnie z tego historycznego awansu, tym bardziej, ze tu na boisku Drwęcy, stawiałem pierwsze piłkarskie kroki -powiedział.


Niespodzianką dla wielu było publiczne oświadczenie Leona Prusakowskiego, przewodniczącego Rady Miasta. W imieniu radnych zadeklarował on przekazanie 100 tysięcy złotych na modernizację stadionu.

Przemysław Majchrzak
"Nowości" Gazeta Pomorza i Kujaw

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.