Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Będzie pomnik Kazimierza Górskiego przed Stadionem Narodowym

 

wtorek, 5 lutego 2013 r.

Jeszcze w tym roku przed Stadionem Narodowym może stanąć pomnik Kazimierza Górskiego. Fundacja imienia słynnego trenera rozpisała już konkurs na projekt pomnika - ujawnia w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową były prezes PZPN Michał Listkiewicz.

- Fundacją imienia pana Kazimierza kieruje jego wnuczka, działa w niej jego syn, a patronem jest między innymi prezydent Aleksander Kwaśniewski, który z panem Kazimierzem się przyjaźnił. Mamy już rozpisany konkurs i chcemy, żeby jeszcze w tym roku pomnik stanął przed głównym wejściem na stadion - mówi były prezes PZPN. I dodaje: - Głównym problemem są na razie oczywiście pieniądze. Prawdopodobnie nie obejdzie się bez pomocy kibiców, ale na razie nie ma jeszcze szczegółów dotyczących ewentualnej zbiórki. Chodzi oczywiście o zebranie odpowiedniej kwoty, ale mam nadzieję, że to się uda. Nie ma przecież drugiej takiej osoby w polskim sporcie, która by na ten pomnik zasługiwała tak jak pan Kazimierz.

Na pomysł przychylnym okiem patrzą władze Stadionu Narodowego, które w ostatnim czasie starają się wspierać inicjatywy związane z historią polskiego futbolu. Niedawno na stadionie otwarto wystawę pamiątek sportowych z kolekcji nestora polskiego dziennikarstwa sportowego Stefana Szczepłka. Można na niej zobaczyć między innymi piłkarskie.

źródło: wm.pl

 

.

 

 

 

Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.