Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Blatter upamiętnił Górskiego. "Był humanistą w świecie futbolu"

 

piątek, 29 czerwca 2012 r.

Na warszawskim domu, gdzie mieszkał Kazimierz Górski, odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą słynnemu trenerowi. W uroczystości uczestniczył prezydent FIFA, Sepp Blatter. - On był nie tylko trenerem, twórcą wspaniałych sukcesów na igrzyskach olimpijskich w 1972 i 1976 roku i mistrzostwach świata w 1974, był także humanistą w świecie futbolu - powiedział Szwajcar.

Tablica zawisła na Mokotowie, przy ul. Madalińskiego 49/51. To tam po przeprwadzce do stolicy zamieszkał przyszły szkoleniowiec trzeciej drużyny świata z 1974 roku.

- Miałem okazję wielokrotnie spotykać się z Kazimierzem Górskim. A dziś jest dla mnie ogromnym zaszczytem i honorem uczestniczyć, jako prezydent federacji zrzeszającej 208 narodowych związków piłkarskich, w odsłonięciu tablicy ku jego czci. Widnieje na niej słowo - trener. On był nie tylko trenerem, twórcą wspaniałych sukcesów na igrzyskach olimpijskich w 1972 i 1976 roku i mistrzostwach świata w 1974, był także humanistą w świecie futbolu. Miał rzadki dar łączenia ludzi swoją siłą woli - powiedział szef FIFA, Sepp Blatter.

 

Skromny człowiek. Lwowiak

Nie zabrakło też członków drużyny "Orłów Górskiego". - Był wielkim autorytetem. Jesteśmy mu wdzięczni za jego dokonania. Brakuje nam takiego człowieka, który przywróciłby blask polskiej piłce, dawał nadzieję - powiedział Lesław Ćmiekiewicz. - Brakuje nam przemyśleń tego wielkiego i skromnego człowieka. Tacy ludzie nie rodzą się na kamieniu - dodał Grzegorz Lato.

Tablicę z płaskorzeźbą ufundowały władze dzielnicy Mokotów. Widnieje na niej napis: "W tym domu mieszkał w latach 1973-2006 Kazimierz Górski 1921-2006 legendarny trener, twórca niepowtarzalnej epoki w dziejach piłkarstwa polskiego, skromny człowiek, lwowiak".

źródło: tvn 24.pl  tvnwarszawa.pl

 

 

 

Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.