Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Górski wielki na sześć metrów stanie przed narodowym

 

 

poniedziałek, 23 września 2013 r.

Był najlepszym polskim trenerem w historii piłki nożnej, z reprezentacją zdobywał medale mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. Teraz doczeka się pomnika. Przed Stadionem Narodowym stanie posąg Kazimierza Górskiego.

Górski był trenerem reprezentacji Polski w latach 1970-1976. W tym czasie doprowadził drużynę narodową do złotego medalu igrzysk olimpijskich w Monachium (1972 rok) oraz finału cztery lata później w Montrealu. W 1974 na mundialu w RFN Polacy pod jego wodzą zajęli trzecie miejsce. Łącznie prowadził reprezentację w 73 meczach.

- Mamy już zgodę naczelnego architekta Warszawy i władz dzielnicy Warszawa Praga Południe na usytuowanie pomnika Kazimierza Górskiego przed stołecznym Stadionem Narodowym od strony ronda Waszyngtona - przyznał przewodniczący komitetu organizacyjnego budowy pomnika Kazimierza Górskiego i zarazem wiceprzewodniczący Rady Fundacji Kazimierza Górskiego Janusz Jesionek.

 

Wyróżnienia FIFA i UEFA

Pomnik legendarnego trenera ma stanąć w czerwcu 2014 roku. Posąg wraz z cokołem ma mieć wysokość sześciu metrów.

Górski w latach 1991-1995 był też prezesem PZPN. Pośmiertnie Został Uhonorowany najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez UEFA - Rubinowym Orderem Zasługi. Dotychczas nie otrzymał go żaden inny Polak. W 2001 roku otrzymał również Złoty Medal Zasługi dla FIFA.

źródło: tvnwarszawa.pl

 

 

 

 

Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.