Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Kazimierz Górski Honorowym Obywatelem Miasta Płocka

niedziela, 21 marca 2004

Wybitny trener, autor największych sukcesów polskiej piłki nożnej, dołączył do grona 11 osób, które w różnym czasie i w różny sposób zapisały się w historii naszego miasta.

Uroczystość nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Płocka odbyła się podczas XXIII sesji Rady Miasta. Na salę obrad do płockiego ratusza przybył sam Kazimierz Górski. 84-letni trener tysiąclecia ze wzruszeniem przyjmował wszelkie honory.

W Domu Technika na wyjątkowego gościa czekało wiele miłych niespodzianek przygotowanych przez Wisłę Płock Na uroczystość z Kazimierzem Górskim w roli głównej przybyło grono znanych postaci sportu, kultury i polityki. Olaf Lubaszenko i Wojciech Gąsowski z reprezentacji artystów polskich w piłce nożnej przygotowali dla Kazimierza Górskiego odlew jego ręki w brązie, a jak zawsze elegancka Krystyna Loska zaproponowała wspólny taniec. I jeszcze - specjalnie na życzenie trenera tysiąclecia - zagrał wirtuoz skrzypiec Vadim Brodski. Na tym nie koniec wyróżnień. List z gratulacjami z okazji nadania honorowego obywatelstwa i imienia stadionowi przesłał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Gorąco dziękował za wszystko, co Kazimierz Górski zrobił dla Polaków i swojej ojczyzny.

Płock zyskał jako Honorowego Obywatela najlepszego trenera w historii polskiej piłki nożnej, a stadion Wisły wyjątkowego patrona. Miejmy nadzieję, że przyniesie szczęście płockiej drużynie.

ump.pl

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.