Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Kazimierz Górski odznaczony

czwartek, 15 lutego 2001

Kazimierz Górski odebrał w czwartek w Zurychu prestiżową nagrodę FIFA za wkład, jaki wniósł w rozwój światowego piłkarstwa. Gratulowały mu najwybitniejsze sławy futbolu.


Górski trenerskim przykładem


Uroczystość miała mieć krótki i skromny charakter. Jednak nic z tego. Do Zurychu z gratulacjami pośpieszyły największe sławy światowego piłkarstwa. Kazimierz Górski otrzymał gratulacje od takich byłych piłkarzy jak Euzebio da Silva, Franz Beckenabauer czy Michelle Platini. Prezydent FIFA Sepp Blatter nie szczędził komplementów pod adresem naszego szkoleniowca. Przyznał, że Kazimierz Górski na stałe wpisał się do historii światowego futbolu, a jego doświadczenia będą przykładem dla wielu trenerskich pokoleń. Z wielkim szacunkiem do Kazimierza Górskiego odnosił się czołowy trener niemiecki - Franc Beckenbauer. "To właśnie od Kazimierze Górskiego na MŚ w 1974 roku uczyłem się podstaw taktyki gry w piłkę nożną. To on był dla mnie pierwszym przykładem, jak umiejętnie poustawiać zawodników, by odnieść zwycięstwo." - mówił cieszący się w niemczech olbrzymią popularnością piłkarski "Cesarz Niemiec".


Odznaczenie to znakomity prezent dla najwybitniejszego polskiego trenera piłki nożnej. Pan Kazimierz Górski kończy za kilkanaście dni 80 lat. Podczas wizyty w Zurychu towarzyszył mu między innymi obecny prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz

http://ww2.tvp.pl/

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.