Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Kazimierz Górski otrzyma tytuł Honoris Causa

środa, 12 listopada 2003

W najbliższy poniedziałek (24 listopada, o godzinie 12:00) w Sali Kongresowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbędzie się uroczystość nadania Kazimierzowi Górskiemu tytułu doktora Honoris Causa - poinformował PZPN.
O zasługach Kazimierza Górskiego dla polskiej piłki nożnej wie każdy kibic w naszym kraju. Medal za III miejsce w finałach MŚ (1974) oraz dwa medale olimpijskie: złoty (1972) i srebrny (1976) - to największe sukcesy reprezentacji Polski prowadzonej przez legendarnego trenera.

W tej chwili Pan Kazimierz jest już na zasłużonej emeryturze; wciąż jednak, mimo podeszłego wieku (w marcu skończył 82 lata), służy radą i doświadczeniem kolejnym pokoleniom trenerów i działaczy.

Za niekwestionowane zasługi dla polskiego sportu Pan Kazimierz Górski doczekał się kolejnego wyróżnienia.

- To będzie dla mnie bardzo ważny dzień. Może nawet najważniejszy w życiu - powiedział 82-letni Górski. - To wyróżnienie odbieram jako nagrodę dla całej polskiej piłki. Do sukcesów przyczyniło się wiele osób, a na mnie spłynął splendor, bo przecież nie można było wyróżnić wszystkich. Jestem wzruszony, chociaż mówiąc szczerze nie lubię takich uroczystości. To dla mnie za wielkie "hura" - dodał.

Słynny trener przyznał, że całe życie kierował się pewnymi zasadami, które pomogły mu odnieść sukces. - Przede wszystkim nie można się bać i trzeba ryzykować. Ja często postępowałem intuicyjnie, nawet jeśli wydawało się to wbrew logice.

INTERIA.PL/PAP

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.