Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Kazimierz Górski patronem SMS

środa, 25 kwietnia 2001

Jak już kilkakrotnie pisaliśmy, patronem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi został trener Kazimierz Górski, współtwórca największych sukcesów polskiej piłki nożnej.

Uroczystości związane z odsłonięciem pamiątkowej tablicy z napisem:” Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego” i z dopiskiem pod zdjęciem: "Piłka jest okrągła a bramki są dwie” odbędę się jutro (26 bm., godz.12) przed pawilonem Szkoły przy ul. Milionowej 12, z udziałem Kazimierza Górskiego.

O godz.14.30 pan Kazimierz odwiedzi ŁKS, z którym był związany jako szkoleniowiec w latach 1972 - 1974, gdzie spotka się z działaczami i b. piłkarzami tego klubu. W tym samym dniu, o godz.14, nastąpi w Szkole Mistrzostwa Sportowego uroczyste otwarcie międzynarodowego turnieju piłkarskiego 16 - latków (rocznik 1985) o puchar prezesa ŁZPN Mirosława Wróblewskiego. Patronem medialnym jest redakcja "Expressu Ilustrowanego”. W turnieju tym wezmą udział: reprezentacja Rosji I i II, Hertha Berlin, FC Banik Ostrawa, Partizan Belgrad, Rużomberok, Kadra Selekcyjna PZPN i kombinowana drużyna ŁZPN - SMS.

W grupie A o godz.15 Rosja I spotka się z Herthą i o tej samej godzinie w grupie B Rosja II gra z Partizanem, zaś o godz.16.15 w grupie A Banik walczy z Kadrą Polski i w grupie B Rużomberok z drużyną ŁZPN - SMS.

Turniej trwać będzie do 28 bm. włącznie. W eliminacjach mecze trwać będą 2 x 30 min., a z kolei w finałach 2 x 40 min.

Szerzej o nadaniu SMS w Łodzi imienia Kazimierza Górskiego, a także o samym turnieju napiszemy w czwartkowym wydaniu "Expressu Ilustrowanego”.

NaszeMiasto.pl

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.