Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Kazimierz Górski spotkał się z fanami futbolu w Czerwonaku

środa, 23 listopada 2005

W sobotę, 19 listopada CRKF AKWEN w Czerwonaku odwiedził najwybitniejszy trener w dziejach polskiego sportu - Kazimierz Górski, który mając 53 lata doprowadził swoje "ORŁY" do finałów Mistrzostw Świata w 1974 roku.

Na spotkaniu z fanami futbolu opowiadał o swoim życiu oraz odpowiadał na pytania publiczności. "Całe swe życie związałem ze sportem - piłką nożną. Zacząłem od szachów, ale po krótkim czasie przyglądania się starszym kolegom grającym w piłkę nożną zacząłem im towarzyszyć (...)Byłem zawodnikiem, później trenerem i działaczem".

Zapytany o to co robi teraz, odpowiedział - "Teraz w wieku 84 lat, nadal jestem blisko sportu. Z przyjemnością jeżdżę na turnieje piłkarskie dzieci i młodzieży, spotykam się z kibicami." Wizyta w Czerwonaku była 43 spotkaniem z fanami. "Te spotkania dają mi energię i przedłużają życie."

Spotkanie z Panem Kazimierzem poprzedziły Mistrzostwa Gimnazjów Gminy Czerwonak w Halowej Piłce Nożnej, w których I miejsce wywalczyło gimnazjum z Koziegłów. To właśnie w tej drużynie znalazł się Mateusz Krajnik - wybrany najlepszym strzelcem Mistrzostw. Na II miejscu znalazło się gimnazjum z Czerwonaka, które w meczu o III trzecie miejsce pokonało Bolechowo 5:0.

Równolegle odbył się Towarzyski Turniej INTEGRACJA , w którym wzięła udział Reprezentacja gminy Czerwonak oraz drużyna "Kaczka Dziennikarska", niestety na turniej nie dojechała drużyna AFRYKA. W towarzyskim meczu wygrała "Kaczka" zdobywając 12 bramek, dwie honorowe bramki dla "Czerwonaka" zdobyli radni Gminy Czerwonak.

czerwonak.ug.gov.pl

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.