Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Kazimierz Górski zasłużył na to wyróżnienie

piątek, 3 marca 2006

Kazimierz Górski jest wspaniałym człowiekiem, który zasłużył na wysokie odznaczenie, uważa Grzegorz Lato.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz kochany trener dostał wreszcie takie wysokie odznaczenie od prezydenta RP. Na wiadomość o tej miłej chwili zdzwoniliśmy się z Adamem Musiałem, Jankiem Domarskim i Jankiem Tomaszewskim.

- Szkoda, że nie nastąpiło to pięć lat wcześniej, wówczas była przecież taka propozycja. Kazimierz Górski zasłużył na to wyróżnienie całokształtem swojej osobowości, nie tylko jako trener, ale przede wszystkim jako wspaniały człowiek, który pomógł nam bardzo dużo.

- Chciałbym, aby inni brali z niego przykład w podejściu do pracy, do swoich podopiecznych. Wiedział o nas wszystko i to mu pomagało tak ułożyć wzajemne relacje, aby nie dochodziło do spięć. Były - bo przecież trudno sobie wyobrazić, aby w tak licznej grupie ich nie było. Wszystko jednak rozchodziło się po kościach. Najważniejsze jest, że każdy miał swoje pięć minut.

- Myśmy je mieli i wykorzystali. Teraz trzymamy kciuki za młodszych kolegów w reprezentacji, którzy przejęli pałeczkę. Niby gramy, ale jednak czegoś w tej grze brakuje. Mam nadzieję, że historia się powtórzy. Dziś też nie jesteśmy faworytami, a sukces jest polskiemu sportowi potrzebny. Zdobycie medalu zawsze poprawia sytuację".

onet.pl

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.