Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Kto będzie patronem stadionu Odry?

czwartek, 1 grudnia 2005

W głosowaniu na patrona stadionu Odry Opole prowadzi zmarły w tym roku trener opolskich piłkarzy Zygfryd Blaut

Tak jak Manchester ma Old Trafford, a Barcelona Camp Nou, tak i drużyna z Opola ma mieć obiekt pod czyimś patronatem lub nazwą. Klub ogłosił konkurs na początku października. Kibice przesyłali e-mailem swoje kandydatury. Akcja nie jest jeszcze zakończona, ale najpoważniejszym kandydatem do patronowania stadionowi jest trener Zygfryd Blaut, który prowadził naszą drużynę jeszcze w ubiegłym sezonie. Zmarł 21 kwietnia, klub zastanawia się, jak go uczcić.

- To doskonały pomysł, żeby trener Blaut został patronem stadionu. Ja jestem jak najbardziej za, bo dzięki temu upamiętnilibyśmy jego dokonania. To był uczciwy, pracowity i wspaniały człowiek, od którego wiele się nauczyłem - mówi Ireneusz Haras, który był przy Blaucie drugim trenerem Odry.

Są również oczywiście inne kandydatury, jak legendarni trenerzy Kazimierz Górski i Antoni Piechniczek czy najlepszy strzelec w dziejach opolskiego klubu - Engelbert Jarek.

Kibice też wysunęli kilka propozycji nazwy stadionu: Stadion Niebiesko-Czerwonych, Arena Niebiesko-Czerwona czy Oderka.

Jest także koncepcja, by nazwę dostała firma, która będzie sponsorować drużynę lub weźmie na siebie koszty modernizacji, tak jak to ma miejsce w Monachium, gdzie stadion nazywa się teraz Allianz Arena.

- Bardzo byśmy chcieli, by nadanie imienia stadionowi zbiegło się w czasie z rozpoczęciem budowy drugiej trybuny - mówi rzecznik klubu Mariusz Górniak.

W Odrze duże nadzieje wiąże się z pomysłem radnych Platformy Obywatelskiej, którzy chcą wprowadzić do budżetu miasta poprawkę o wydaniu w przyszłym roku 900 tys. zł na modernizację obiektu przy ulicy Oleskiej.

Swoje propozycje nazwy stadionu Odry można zgłosić na adres e-mail: jpiekarek@odraopole.pl


gazeta.pl

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.