Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Kwiaty na grobie Kazimierza Górskiego

poniedziałek, 23 maja 2008

W dniu dzisiejszym, w drugą rocznicę śmierci "Trenera Tysiąclecia”, Kazimierza Górskiego kwiaty na jego grobie na Cmentarzu Powązkowskim złożyli przedstawiciele KP Legia Warszawa.

Nazwisko pana Kazimierza znane jest chyba w każdym polskim domu. Osiągnął w piłce praktycznie wszystko, co mógł. Z Legią nie udało mu się sięgnąć po najwyższe trofea zarówno w trakcie kariery piłkarskiej, jak i trenerskiej, ale z greckimi: Panathinaikosem i Olympiakosem uczynił to pięciokrotnie. Na boisku charakteryzował się spokojem i swobodą w grze, łatwo zdobywał gole, dla niego przychodzili kibice.

Najlepsze lata zabrała mu II Wojna Światowa, gdyż w I lidze zadebiutował dopiero w wieku 27 lat. Z reprezentacją Polski był srebrnym medalistą mistrzostw świata w 1974 roku, a także złotym i srebrnym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Monachium i Montrealu. Przez cztery lata (1991-1995) sprawował funkcję prezesa PZPN. W 2001 roku na swoje 80. urodziny został odznaczony Złotym Medalem Zasługi FIFA, a dwa lata później otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa gdańskiej AWF, co jest pierwszym wyróżnieniem takiej rangi w polskim sporcie. Trener Tysiąclecia.

źródło: info.pl

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.