Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Legendarny trener piłkarski, twórca największych sukcesów polskiej piłki nożnej

sobota, 19 listopada 2005

Sala widowiskowa Konińskiego Domu Kultury wręcz pękała w szwach, tylu młodych ludzi bowiem chciało spotkać się i zadać pytanie człowiekowi-legendzie.

Od wspomnień wielkich chwil dla polskiej piłki nożnej, Mistrzostw Świata 1974 roku, rozpoczęto spotkanie z Kazimierzem Górskim.

Padło wiele pytań do trenera. Jak stwierdził sam Kazimierz Górski - mamy wielu dobrych, świetnie zapowiadających się młodych piłkarzy, którzy przechodząc wszystkie szczeble kariery grają tak naprawdę coraz gorzej. Zdaniem trenera - winne temu są m.in. szkolenia piłkarzy.

Dlatego wielkim sukcesem dla polskiej drużyny będzie jeśli podczas zbliżających się mistrzostw wyjdziemy choćby z grupy - dodał Kazimierz Spotkanie to również apel do młodych ludzi. Trener zachęcał bowiem nie tylko do uprawiania sportu, ale i nauki.

Kazimierz Górski zdradził także swoje największe marzenie. A wiąże się ono ściśle z młodymi ludźmi, również z Konina. Być może to właśnie wy będzie w stanie poprowadzić polską piłkę nożną do finałów, a nawet zdobyć złoto na mistrzostwach - mówił trener.


konin.lm.pl

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.