Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Lekcja kibicowania

poniedziałek, 10 października 2005

Burdy i bijatyki na śląskich stadionach to wciąż duży problem. Dlatego właśnie dziś na stadionie śląskim w Chorzowie stu pięćdziesięciu uczniów śląskich gimnazjów uczyło się jak kibicować. Bez rzucania kamieniami, bez wyrywania krzesełek.

Z kopyta ruszyły przygotowania do Euro 2012 na Stadionie Śląskim. Jeśli komitet wykonawczy UEFA przyzna organizację tej imprezy Polsce i Ukrainie - już niedługo ten stadion może wyglądać tak. Choć wydaje się to mało prawdopodobne, młodzież ze śląskich gimnazjów już dziś uczyła się, jak dopingować ukochaną drużynę.

Akcję "Przyjazny Stadion" wspiera legenda polskiej piłki Kazimierz Górski. Organizatorzy kursu mają nadzieję że właśnie dzięki edukacji młodzieży podczas meczów piłkarskich taki sprzęt policjantom potrzebny nie będzie. A zapewnienie bezpieczeństwa nie jest tanie. Ochrona międzynarodowego meczu piłkarskiego kosztuje 180 tysięcy złotych. I to meczu spokojnego. Koszty drastycznie rosną w przypadku burd.

Bijatyki na śląskich stadionach są ciągle dużym problemem. Tak było wiosną zeszłego roku podczas meczu Ruchu Chorzów z Piastem Gliwice. Rannych zostało wtedy dwóch policjantów. Duże zainteresowanie takimi akcjami jak dzisiejsza budzi jednak optymizm. Ci młodzi ludzie już rozumieją - różne barwy klubowe - pasja ta sama - futbol.

 

tvp.pl

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.