Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


List Josepha Blattera do PZPN

piątek, 2 czerwca 2006

Prezydent FIFA Joseph S. Blatter przesłał do Polskiego Związku Piłki Nożnej list kondolencyjny po śmierci Kazimierza Górskiego.

List odczytał w czasie piątkowej mszy świętej żałobnej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego prezes PZPN Michał Listkiewicz.

Treść listu:

"Drogi Panie Prezesie, drogi Przyjacielu, Z ciężkim sercem przyjąłem wiadomość o śmierci legendarnego polskiego trenera - Kazimierza Górskiego. FIFA na zawsze zapamięta go jako wielkiego piłkarza i światowej klasy trenera, którego miłość do futbolu była nieskończona i będzie wspominała jego niezwykłe poświęcenie dla piłki nożnej w jego ojczystym kraju. Pod jego wodzą wiele drużyn i wielu piłkarzy osiągnęło szczyt swoich piłkarskiej możliwości. Kazimierz Górski na zawsze zostanie zapamiętany jako ten, który poprowadził narodową drużynę do złotego medalu w igrzyskach olimpijskich w 1972 roku i brązowego medalu na mistrzostwach świata w 1974 roku. W imieniu FIFA i całej piłkarskiej rodziny na całym świecie chciałbym złożyć kondolencje Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej i, co ważniejsze, rodzinie Kazimierza Górskiego, jego przyjaciołom i wszystkim, którzy go kochali. Niech wiedzą, że cała piłkarska społeczność jest dziś z nimi. Mam nadzieje, że nasze słowa wsparcia wprowadzą trochę spokoju i dodadzą otuchy w tych chwilach wielkiego smutku".

Z wyrazami szacunku
Joseph S. Blatter

interia.pl

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.