Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Łódzka kuźnia talentów świętuje urodziny

piątek, 15 lutego 2008 r.

W piątek UKS SMS Łódź obchodził dziesiątą rocznicę powstania. Klub związany ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego stał się największym w Łodzi ośrodkiem szkolącym młodzież.

W ciągu jednej dekady UKS SMS zdobył m.in. 6 medali (2 złote, 4 brązowe) mistrzostw Polski w piłce nożnej juniorów.

"Nie są to przypadkowe sukcesy. Czternaście naszych grup młodzieżowych uczestnicy w ligowych rozgrywkach piłkarskich. Mamy również trzy grupy naborowe. Nasi zawodnicy występują nie tylko u nas w III lidze, ale są też podstawowymi graczami m.in. zespołów ekstraklasy. Od nas do ligowej piłki trafili m.in. Dawid Nowak, Maciej Kowalczyk, Tomasz Jodłowiec i Mariusz Solecki" - powiedział PAP prezes UKS SMS Janusz Matusiak.

Aktualnie w klubie ćwiczy blisko 800 dziewcząt i chłopców. Oprócz piłki nożnej UKS SMS szkoli zawodników i zawodniczki w sekcjach siatkówki, hokeja na trawie i tańca towarzyskiego. Z zawodnikami zajęcia prowadzą uznani szkoleniowcy, m.in. Mirosław Dawidowski, Kazimierz Maranda, Mirosław Żerkowski, Mirosław Bulzacki, Leszek Kwaśniewicz i Ryszard Robakiewicz.

Klub dba nie tylko o rozwój młodych sportowców, ale też systematycznie modernizuje bazę treningową. Na obiekcie przy ul. Kilińskiego w Łodzi są już m.in. cztery pełnowymiarowe boiska piłkarskie (dwa naturalne i dwa sztuczne) i dwie hale do gier zespołowych. W tej chwili trwają prace przy wymianie nawierzchni jednego z boisk o sztucznej nawierzchni.

"Musimy szybko zakończyć prace, gdyż za dwa miesiące będziemy gościli u nas uczestników Klubowych Mistrzostw Europy U-15 Premier Cup. Mecze będą się odbywały na czterech boiskach" - poinformował Matusiak.

W planach na najbliższą przyszłość UKS SMS ma m.in. budowę basenu i nowoczesnej przychodni sportowej.

Źródło: wp.pl

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.