Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Niemiecka prasa nie interesuje się Polakami

środa, 24 maja 2006

Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem piłkarskich mistrzostw świata niemiecka prasa koncentruje się niemal wyłącznie na przygotowaniach własnej drużyny. Informacje o mundialowych przeciwnikach Niemców pojawiają się sporadycznie, w formie krótkich depesz, choć wiele tytułów odnotowało w środę śmierć polskiego trenera-legendy Kazimierza Górskiego.

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" poświęca wiele uwagi metodom amerykańskiego specjalisty od treningu siłowego (fitness) Marca Verstegena. - W ośrodku treningowym klubu Servette w Genewie, gdzie trenuje niemiecka drużyna, zgromadzono urządzenia za 250 tys. euro - czytamy. - Nie chcemy kulturystów, lecz dobrych piłkarzy - zastrzega jednak Verstegen. - Jeżeli nasi gracze ze środka pola będą biegali szybciej niż Ronaldihno, to będziemy zadowoleni - mówi Oliver Schmidtlein, współpracownik Verstegena. Amerykanin jest także bohaterem materiału opublikowanego na łamach "Die Welt". Gazeta podaje, że Verstegen ma fryzurę i sylwetkę "sierżanta US-Marines odpowiedzialnego za musztrę żołnierzy". Angielski stał się - obok niemieckiego - drugim językiem podczas treningów. Trener Klinsmann, który mieszka na stałe w Kalifornii, posługuje się na co dzień tym językiem. "Good ball, Oli" - chwali trener bramkarza Kahna. "Niektórzy gracze mają trudności ze zrozumieniem poleceń i muszą korzystać z pomocy kolegów" - pisze "Die Welt".

"Bild" zajmuje się kłopotami Michaela Ballacka z cłem. Znany piłkarz musi zapłacić 60 tys. euro kary, ponieważ nie zgłosił celnikom przy powrocie z Dubaju prezentu - damskiej torebki o wartości 2000 euro.

Aktualnym tematem pozostaje zagrożenie ze strony chuliganów i terrorystów. Elektroniczne media podały w środę, że policja przeprowadzi wkrótce rozmowy ostrzegawcze z chuliganami zaliczanymi do środowiska skrajnej prawicy. - Potencjalni prowodyrzy zostaną w ten sposób ostrzeżeni, że wiemy o nich i jeśli złamią prawo, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności - powiedział rzecznik rządu Ulrich Wilhelm.

Rząd zapewnia, że władze są doskonale przygotowane do ewentualnych chuligańskich wybryków. - Goście mogą być pewni, że niemieckie służby potrafią poradzić sobie ze wszystkimi próbami stosowania przemocy - dodał Wilhelm.

Informacji o przygotowującej się do mundialu na zgrupowaniu w Szwajcarii reprezentacji Polski, podobnie jak innych rywali Niemców w grupie A - Ekwadoru i Kostaryki - pojawiają się sporadycznie, w formie krótkich depesz. Większość niemieckich gazet odnotowała jednak w środę śmierć Kazimierz Górskiego, polskiego trenera-legendy, który doprowadził drużynę narodową do trzeciego miejsca w mistrzostwach świata w 1974 roku w Niemczech.

gazeta.pl

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.