Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Piechniczek: Nie byłoby moich sukcesów bez Górskiego

piątek, 3 marca 2006

Antoni Piechniczek, trener reprezentacji, z którą w 1982 roku zajął trzecie miejsce w piłkarskich mistrzostwach świata uważa, że nie odniósłby sukcesu, gdyby nie było Kazimierza Górskiego.

"Żeby moja reprezentacja mogła odnosić sukcesy, to najpierw musiała być reprezentacja Pana Kazimierza, który przecierał szlaki i otwierał salony piłkarskie Europy i świata. Mnie z paroma jego piłkarzami przyszło ten sukces powtórzyć" - powiedział Piechniczek, obecny na uroczystości wręczenia Kazimierzowi Górskiemu Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

"Całe moje sportowe życie było na swój sposób związane z Panem Kazimierzem. Będąc studentem AWF w 1962 roku debiutowałem jako piłkarz Legii, a Pan Kazimierz był wtedy trenerem pierwszego zespołu. Potem prowadził mnie w reprezentacji olimpijskiej i w końcu był wielkim fanem reprezentacji, którą ja prowadziłem. Miałem z Panem Kazimierzem częste, bardzo serdeczne kontakty. Myślę, że stąd zaproszenie na tę uroczystość, z czego jestem bardzo dumny" - dodał Piechniczek. Piechniczek zwrócił uwagę na poczucie humoru Kazimierza Górskiego. "Piłka jest okrągłą, a bramki są dwie... Żeby wygrać trzeba zdobyć jedną bramkę więcej... Można wygrać, przegrać albo zremisować - tych znanych wszystkim maksym jest wiele, ale za panem Kazimierzem przemawiają nie tyle powiedzenia, co wyniki jakie osiągnął.

"Jedna z ciekawszych jego maksym - jeśli boimy się przegrać, to nie grajmy wcale - to odpowiedź na pytanie, czy na najbliższych mistrzostwach mamy jakieś szanse. Mama nadzieję, że trener Janas i piłkarze zrobią wszystko, by nawiązać do tradycji z 1974 i 1982 roku".

onet.pl

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.