Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Pierwsze doktoraty honoris causa gdańskiej AWFiS

poniedziałek, 24 listopada 2004

24 listopada br. odbyła się po raz pierwszy w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku uroczystość nadania tytułów doktorów honoris causa dwóm wybitnym osobom: prof. dr. hab. Januszowi Czerwińskiemu, byłemu rektorowi tej uczelni oraz Kazimierzowi Górskiemu - legendarnemu trenerowi piłkarskiej reprezentacji Polski, która w latach 70. święciła spektakularne sukcesy na olimpiadzie i na mistrzostwach świata.
Warto dodać, że laudatorem Kazimierza Górskiego był prof. Zbigniew Naglak z naszej Uczelni.

Było to dla mnie duże przeżycie, bo to była piękna lekcja wychowania społecznego - powiedział prof. Naglak. Ta więź pokoleniowa jest zawsze warta podkreślenia: było na uroczystości wielu studentów i ci młodzi ludzie zobaczyli, że uczciwą, skromną, wytrwałą pracą można dojść do tak wspaniałych wyników - za pomocą takich prostych, znanych ogólnie wartości można osiągnąć tak wiele... Byłem zaskoczony pozytywnie reakcją na sali: oklaski były niezwykle spontaniczne, ciepłe, życzliwe, długotrwałe, głośne, wyczuwało się atmosferę sympatii i podziwu. I było źródłem satysfakcji, że sport jako zjawisko społeczne może odgrywać tak ważną rolę, nie tylko zaspokajać doraźne stany emocjonalne, ale utrwalać się w społeczeństwie. Osiągnięcia

Kazimierza Górskiego wykraczają poza normę dyscypliny sportowej, to już jest dorobek ogólny, teorii sportu w ogóle, a kultury fizycznej w szczególności. Nie jest to sukces chwili, jest to coś, co może inspirować młodych ludzi do pójścia tą drogą. Szczególnie miło mi przypomnieć, że Kazimierz Górski jest absolwentem naszej wrocławskiej AWF i jest to bodaj nasz pierwszy absolwent obdarowany tytułem honoris causa.
Na uroczystościach w Gdańsku władze naszej uczelni reprezentował prof. nadzw. dr hab. Juliusz Migasiewicz - prorektor ds. spraw studenckich i sportu akademickiego.

http://www.awf.wroc.pl

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.