Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Platini spotkał się z Górskim

czwartek, 3 marca 2005

Były znakomity piłkarz, a obecnie członek władz Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) i Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA), Francuz Michel Platini na zakończenie krótkiej wizyty w Polsce spotkał się z najwybitniejszym polskim trenerem Kazimierzem Górskim.

Przyjazd Platiniego do Warszawy zbiegł się z 84. urodzinami Górskiego (2. marca).

W czwartek po południu Platini spotkał się z legendarnym szkoleniowcem w warszawskim domu Górskiego. "Michel Platini złożył mi serdeczne życzenia urodzinowe. Nasze spotkanie było króciutkie, trwało około 15 minut, ale bardzo się z niego cieszę. Rozmawialiśmy na temat piłki nożnej dziś i w dawnych czasach. Przyznałem, że obecnie futbol jest trudniejszą grą, szybszą, bardziej agresywną. Kiedyś więcej było finezji. Platini zgodził się z moją opinią" - powiedział PAP Kazimierz Górski.

49-letni Platini przebywał w Warszawie zaledwie kilkadziesiąt godzin. W środę wieczorem spotkał się z premierem Markiem Belką, a w czwartek otworzył mini boisko ze sztuczną nawierzchnią (powstałe za pieniądze UEFA) przy Szkole Podstawowej nr 32 na warszawskim Muranowie.

 

wp.p

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.