Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Polska prasa: Kazimierz Górski dawał nam wszystkim radość

środa, 24 maja 2006

Polska prasa w środowych wydaniach wiele miejsca poświęca śmierci Kazimierza Górskiego. "Dawał nam wszystkim radość" - czytamy w "Rzeczpospolitej", "Kazimierz Wielki" - to tytuł z "Gazety Wyborczej". "Przegląd Sportowy"

"Przegląd Sportowy"

Dziennik na pierwszej stronie zamieścił zdjęcie Kazimierza Górskiego na trenerskiej ławce w otoczeniu swych asystentów. Poniżej zamieszczono podpis: "Kazimierz Górski (1921 - 2006)". Gazeta najwybitniejszemu polskiemu trenerowi poświęciła 12 stron, ponad połowę objętości całego numeru. Zamieszczono m.in. ostatni wywiad z Kazimierzem Górskim, wspomnienia współpracowników, piłkarzy i ludzi sportu. "Rzeczpospolita": "Dawał nam wszystkim radość"

Dziennik na pierwszej stronie zamieścił symboliczne zdjęcie Kazimierza Górskiego, tyłem, odchodzącego. "Odszedł legendarny trener polskich piłkarzy (...). Mało było ludzi tak bliskich kibicom jak on (...). Górski stał się legendą, a jego powiedzonka weszły do współczesnej polszczyny".

"Gazeta Wyborcza": "Kazimierz Wielki"

Na pierwszej stronie "GW" zamieściła zdjęcie Kazimierza Górskiego i tytuł "Zmarł Kazimierz Górski". Na drugiej stronie znalazł się artykuł pt. "Kazimierz Wielki" i seria zdjęć.

"Dziennik": "Ostatni taki trener"

"Odszedł Kazimierz Górski, legenda polskiej piłki nożnej" - czytamy na pierwszej stronie. "Tuż przed śmiercią życzył Polakom sukcesu na mundialu. - Mnie się udało, niech im się uda".

"Dziennik Polski": "Wieczny optymista"

Gazeta na pierwszej stronie zamieściła zdjęcie i informację o śmierci trenera. "Wszyscy go kochali", "Kazimierz Odnowiciel" - to tytuły w dodatku sportowym "DP".

"Fakt": "Dziękujemy Panie Kazimierzu"

"Dałeś nam poczuć, jak smakuje zwycięstwo. Dałeś nam dumę z narodowych barw w ciężkich, smutnych czasach. Pokazałeś nam, że Polska może zwyciężać, budząc podziw całego świata. Nigdy tego nie zapomnimy" - czytamy na pierwszej stronie.

"SuperExpress": "W niebie szykuje się wielki mecz"

"JEGO odejście pogrążyło w smutku rzeszę kibiców, miliony niekibiców, całą Polskę..." - czytamy w specjalnym dodatku dziennika

onet.pl

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.