Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Pomimo usilnych zabiegów nie udało się załatwić dla Górskiego Orderu Orła Białego

wtorek, 7 marca 2006

Obchodzący 85. urodziny Kazimierz Górski został uhonorowany m.in. przez polskie władze. Szkoda jednak, że prezydent Lech Kaczyński (571.) nie zdecydował się przyznać Trenerowi Tysiąclecia Orderu Orła Białego

Order Orła Białego dla Górskiego

Najpierw przyjęcie urodzinowe dla Kazimierza Górskiego wyprawili uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze Kalwarii. Były występy zespołów, wielki tort i prezenty (m.in. od Faktu). Trener dzielnie zniósł trzygodzinną imprezę.

Potem Górski dostał od władz Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

- Szkoda, że nasz trener został odznaczony tak późno. Można to było zrobić pięć lat temu, kiedy złożyliśmy z kolegami z drużyny taki wniosek - mówi Jan Tomaszewski(58L).

Najwyższym odznaczeniem państwowym jest Order Orła Białego. Od czterech lat grupa przyjaciół Górskiego stara się, by przyznano go wspaniałemu trenerowi. Nie zrobił tego Aleksander Kwaśniewski (52 1), nie uczynił także jego następca.

- Wiele instytucji, od kościelnych po polityczne, poparło naszą ideę. Ale bezskutecznie. Nadal jednak będziemy starać się, by człowiek, który dla wielu jest wzorem do naśladowania, otrzymał Order Orła Białego - zapewnia Józef Baryła przedstawiciel przyjaciół Kazimierza Górskiego.

Fakt

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.