Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Poparcie od AWF w Warszawie

wtorek, 14 lutego 2006

Zgodnie z sugestią Pana i przyjaciół Pana Kazimierza Górskiego, w sprawie poparcia idei uhonorowania najwybitniejszego trenera odznaczeniem Rzeczypospolitej Polskiej - Orderem Orła Białego, przesyłam kopię listu wysłanego do Prezydenta RP, Pana Lecha Kaczyńskiego.

Mam wielki donor i zaszczyt złożyć na ręce (Pana (Prezydenta, w imieniu Senatu Akademii 'Wychowania (Fizycznego Józefa (Piłsudskiego w Warszawie oraz pracowników i studentów, poparcie dla idei uhonorowania (Pana Kazimierza Górskiego - najwybitniejszego trenera w historii polskiego futbolu, najwyższym odznaczeniem W (Rzeczypospolitej - Orderem Orła (Białego.

Twórca niekwestionowanych osiągnięć sportowych naszej reprezentacji narodowej: złoty medal olimpijski w Monachium (1972), brązowy medal Mistrzostw Świata w (RTN (1974) oraz srebrny medal olimpijski w Montrealu (1976), który dzięki cierpliwej i wytężonej pracy trenerskiej osiągnął z reprezentacją 6iało-czerwonych ta^ olbrzymi sukces sportowy. Pokazał Światu i pozwolił uwierzyć milionom Polaków, że jesteśmy potęgą w najpopularniejszej dyscyplinie sportu-piłce nożnej.

Świat sportu docenił już osiągnięcia wybitnego trenera poprzez nadanie Kazimierzowi Górskiemu tytułu Kawalera Orderu Olimpijskiego przez (Przewodniczącego MKOL Juana Antonio Samarancha oraz uhonorowanie tytułem doktora honoris causa przez Akademię Wychowania (Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Takiego zaszczytu nie dostąpił żaden szkoleniowiec.

W 85. rocznicę urodzin (Pana Kazimierza Górskiego, Człowieka skromnego, wielkiego patrioty, wspaniałego ambasadora Polski w Świecie, wybitnego trenera uwielbianego przez nasze społeczeństwo, kandydaturę gorąco polecam.


Z najwyższymi wyrazami szacunku
prof. dr hab. Henryk Sozański

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.