Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Poparcie od AWF we Wrocławiu

wtorek, 14 lutego 2006

Z wielką satysfakcją odczytałem Pański list dotyczący idei nadania Panu Kazimierzowi Górskiemu Orderu Orła Białego.
Order Orła Białego jest najwyższą godnością nadawaną osobom szczególnie zasłużonym naszemu Krajowi. Taką osobą jest z całą pewnością Pan Kazimierz Górski. Jego wkład w rozwój kultury polskiej, której kultura fizyczna i sport są integralnymi elementami, jest niepodważalny.

Praca i osiągnięcia zawodowe to nie jedyne fakty dające powód tak wysokiego uhonorowania Pana Kazimierza. Jego całe życie wskazuje niezbicie, że jest On Wielkim Polakiem i Patriotą, który godnie służy Ojczyźnie.

Moja opinia o Panu Kazimierzu Górskim nie jest kreowana jedynie w oparciu o Jego medialny wizerunek. Jej podstawą są też bezpośrednie kontakty z Panem Kazimierzem, który ukończył studia na naszej Akademii. Dał się w ich trakcie poznać jako przemiła i nadzwyczaj skromna osoba, życzliwa wszystkim otaczającym Go ludziom.

Przedstawione tu przeze mnie słowa są nie tylko moją opinią, ale też całego środowiska naszej Akademii. Tym samym proszę traktować ten list jako pełne wsparcie Pańskiej inicjatywy odznaczenia Pana Kazimierza Górskiego Orderem Orła Białego.

Jednocześnie upoważniam Pana do posłużenia się tym listem jako oficjalnym głosem środowiska Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w sprawie zainicjowania procedury wnioskowania o nadanie Panu Kazimierzowi Górskiemu Orderu Orła Białego.

prof. dr hab. Tadeusz Koszczyc

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.