Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Pożegnanie Kazimierza Górskiego

piątek, 2 czerwca 2006

Byli reprezentanci Polski, medaliści mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, zaciągnęli wartę honorową przy trumnie najwybitniejszego trenera w historii polskiej piłki nożnej Kazimierza Górskiego. W pogrzebie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach uczestniczyło kilkaset osób.

Nabożeństwo żałobne odbyło się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Wartę pełnili m.in. Lesław Ćmikiewicz, Jan Tomaszewski, Grzegorz Lato, Henryk Kasperczak, Włodzimierz Lubański i Władysław Żmuda.

Dojście w okolice katedry było bardzo utrudnione; porządku pilnowała policja i straż miejska. Ruch w promieniu kilkuset metrów został wstrzymany.

Kibice i mieszkańcy Warszawy oddali hołd legendarnemu trenerowi podczas przejazdu konduktu żałobnego na Cmentarz Powązkowski

W samej ceremonii pogrzebowej - zgodnie z wolą rodziny trenera - udział wzięli tylko najbliżsi trenera. Trumna spoczęła w rodzinnym grobie w Alei Zasłużonych.

Kazimierz Górski, najwybitniejszy trener w historii polskiej piłki nożnej, zmarł w wieku 85 lat po długiej i ciężkiej chorobie. W 1974 roku prowadzona przez niego reprezentacja zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach świata. Jego podopieczni sięgnęli również po złoty i srebrny medale olimpijskie.

rmf.fm

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.