Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Premier Marcinkiewicz pożegnał K. Górskiego

piątek, 2 czerwca 2006

Odszedł wspaniały sportowiec, wspaniały trener, wspaniały człowiek" - powiedział premier Kazimierz Marcinkiewicz w przemówieniu na zakończenie mszy świętej żałobnej w intencji Kazimierza Górskiego w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

Marcinkiewicz, podobnie jak prezydent Lech Kaczyński, przypomniał największe sukcesy Kazimierza Górskiego - złoty medal olimpijski w 1972 roku, mecz na Wembley w 1973 roku i trzecie miejsce jego drużyny w mistrzostwach świata w 1974 roku.

"Mało jest takich ludzi, którzy nie dzielą, ale łączą. Mało jest takich ludzi, których wszyscy kochają. Taki był Kazimierz Górski. To był dobry człowiek. Kazimierz Górski jest dowodem na to, że przede wszystkim warto dbać o własne człowieczeństwo i szacunek do drugiego człowieka, wtedy sukcesy przyjdą same" - powiedział premier. Górskiego żegnał także prezes PZPN Michał Listkiewicz, który odczytał list kondolencyjny od prezydenta FIFA Josepha Blattera oraz od piłkarzy reprezentacji, przygotowujących się w niemieckim Barsinghausen do finałów mistrzostw świata.

W imieniu byłych reprezentantów i wszystkich wychowanków Górskiego, zmarłego trenera żegnał Lesław Ćmikiewicz.

onet.pl

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.