Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Publiczne Gimnazjum w Rejowie otrzymało imię Kazimierza Górskiego

 

poniedziałek, 8 czerwca 2009 r.

- Chociaż od sukcesów reprezentacji narodowej na igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata minęło wiele lat, to młodzież wie kim był Kazimierz Górski, zna jego wartości, jakimi w życiu się kierował, dlatego wybrała Go za swego patrona - mówi Jadwiga Florczak, dyrektor Zespołu Szkół w Rojewie.

- Z sukcesami Górskiego i jego podopiecznych utożsamiała się cała Polska - przypomniał wójt Błażej Mielcarek.

Niemały wpływ na wybór patrona miały również sukcesy chłopców i dziewcząt ze szkoły podstawowej i gimnazjum w piłkarskich rozgrywkach międzyszkolnych - podopiecznych Ryszarda Matyszewskiego, Violetty Buzuk i Jarosława Słomczewskiego.

Poza tym postać Kazimierza Górskiego przybliżono podczas spotkań z synem Dariuszem oraz Lesławem Ćmikiewiczem, Jerzym Kraską i Piotrem Czachowskim, członkami tworzącymi m.in. team Orłów Górskiego. Organizowano też konkursy, przygotowano kącik pamięci, gazetki ścienne, a także odbył się turniej pod nazwą "Z piłką za pan brat".

Rojewskie gimnazjum otrzymało sztandar, poświęcony w trakcie mszy św. Jego przekazanie zaś nastąpiło w czasie uroczystości. Odczytano uchwałę rady gminy o nadaniu szkole imienia Kazimierza Górskiego. Następnie uczniowie złożyli ślubowanie i zaprezentowali program artystyczny.

Natomiast na ścianie szkoły Dariusz Górski odsłonił tablicę pamiątkową, ufundowaną przez PZPN. Na zakończenie odbył się mecz piłkarski pomiędzy zespołami uczniów i samorządowców, zasilonych byłymi reprezentantami Polski. Ci ostatni wygrali 2:1. Bramki zdobyli: Piotr Czachowski z karnego i Piotr Piasecki oraz Damian Napierała.

- To była miła uroczystość, nawet trochę wzruszeń się pojawiło. Wybór ojca na patrona szkoły w Rojewie, nasza rodzina przyjęła z nieukrywaną radością - stwierdził Dariusz Górski.

źródło: inoportal.pl

 

 

 

Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.