Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Puchar Kazimierza Górskiego dla chłopców Łódzkiego ZPN

 

niedziela, 8 lipca 2012 r.

 

Turniej o Puchar legendarnego w Polsce trenera to mistrzostwa Polski reprezentacji okręgowych związków piłkarskich, w których grają 13-latkowie.
W tym roku turniej finałowy rozegrano w Policach, a o wszystkim decydował przestrzelony rzut karny w finałowym spotkaniu. W meczu o złote medale Łódzki ZPN grał z Mazowieckim ZPN. Po regulaminowym czasie gry i dogrywce był remis 0:0. Po czterech seriach był remis 4:4. W piątej kolejce piłkarz Łódzkiego trafił, a Damian Papiernik z Mazowieckiego wcelował w poprzeczkę. Łodzianie mogli szaleć z radości, a młody Damian przeżywał rozpacz.

- Nie zawsze w życiu się wygrywa. Prawdziwą sztuką jest wyciąganie wniosków z porażek. Przegrana powinna was zawsze mobilizować do jeszcze większej pracy na treningach - mówił w czasie ceremonii zakończenia turnieju Lesław Ćmikiewicz, prezes fundacji "Orły Górskiego".

 

- Jestem szczęśliwy, że mogłem obejrzeć zmagania najlepszych w Polsce piłkarskich 13-latków. Pamiętajcie, że dopiero zaczynają się wasze kariery. Nie możecie się zadawalać tym co już teraz potraficie. Do zobaczenie na wspaniałych polskich stadionach, które dzięki Euro powstały w naszym kraju - dodawał Dariusz Górski, syn trenera wszechczasów, Kazimierza Górskiego.

Berenika Górska, wnuczka Pana Kazimierza, pocieszała pechowego strzelca rzutu karnego. - Mój dziadek tak jak i ty, też grał z ósemką. Nie martw się, jeszcze nie jeden mecz wygrasz w życiu - mówiła do szlochającego Damiana. - Wygrana w Policach to efekt systematycznej pracy moich podopiecznych i całego sztabu szkoleniowego. Trafił nam się bardzo dobry rocznik. To mój pierwszy medal osiągnięty w pracy z młodzieżą. Cieszy ogromnie - podkreślał trener Łódzkiego ZPN Andrzej Czubiński.

W meczu o trzecie miejsce Wielkopolski ZPN pokonał 1:0 Lubelski ZPN.

Kolejne miejsce zajęły: 5-6. Dolnośląski ZPN i Śląski ZPN, 7-8: Zachodniopomorski ZPN i Świętokrzyski ZPN.

 

źródło: sport.pl

 

 

 

Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.