Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Radni szukają ulicy dla Kazimierza Górskiego

 

poniedziałek, 8 sierpnia 2011 r.

Stołeczni radni SLD szukają ulicy dla legendy polskiej piłki nożnej - Kazimierza Górskiego. Jako jedną z potencjalnych lokalizacji proponują teren dawnej zajezdni Inflancka. Tam ma szansę powstać "piłkarskie osiedle".

Kazimierz Górski zmarł przed pięcioma laty. - Już wtedy środowiska piłkarskie proponowały, żeby nazwać jego imieniem ulicę - przypomina Marcin Rzońca, jeden z radnych, który podpisał się pod wnioskiem w tej sprawie. - Ale zasada jest taka, że stać tak się może pięć lat po śmierci danej osoby- dodaje.

Kazimierz Górski zmarł 23 maja 2006 r. - w Warszawie. Ze stolicą był zresztą silnie związany. Grał i trenował w Legii Warszawa. Swoje honorowe krzesełko ma również na stadionie Polonii. - Trzeba pamiętać, że to był trener tysiąclecia dla wszystkich Polaków - mówi Rzońca.

 

Legendarny trener pozostaje wzorcem dla współczesnych szkoleniowców. To on doprowadził biało-czerwonych do trzeciego miejsca na Mistrzostwach Świata w 1974 r. i złotego medalu Igrzysk Olimpijskich w 1972 r.

 

Propozycje upamiętnienia Kazimierza Górskiego grupa radnych złożyła w poniedziałek - po namowach kibiców. Ostateczną decyzję podejmuje Rada Warszawy, ale wcześniej trzeba znaleźć lokalizację. Jak mówią wnioskodawcy, propozycji może być kilka. - Może warto zrobić takie piłkarskie osiedle na Muranowie - zastanawia się Rzońca.

Chodzi o teren dawnej zajezdni autobusowej przy ul. Inflanckiej. Powstaje tam osiedle z placem, który ma dostać imię sławnego piłkarza Czarnych Koszul - Władysława Szczepaniaka. Więc imieniem Kazimierza Górskiego można by nazwać jedną z okolicznych ulic. - Można się też zastanowić nad znalezieniem miejsca na przykład przy Stadionie Narodowym - sugeruje Rzońca.

źródło: tvnwarszawa.pl

 

 

 

 

Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.