Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Rarytas dla kibiców!

piątek, 27 sierpnia 2004

Ukazał się prawdziwy rarytas dla miłośników futbolu, ale i nie tylko: książka Kazimierza Górskiego "Piłka jest okrągła" (Włocławek, wydawnictwo "EXPOL" P. Rybiński i J. Dąbek Spółka Jawna). Jej animatorami są pochodzący też z Włocławka przedsiębiorca i społecznik Józef Baryła. Brawurowy wstęp napisał znakomity dziennikarz, Tomasz Lis.

Jest to pierwsza pełna biografia Górskiego. Gościmy w jego domu rodzinnym, smakujemy niezwykłą atmosferę ówczesnego Lwowa, dramatyczne przeżycia z okresu wojny i okupacji - i sowieckiej, i hitlerowskiej. Poznajemy od podszewki tajemnice kuchni zawodniczej i trenerskiej. Prawdziwą rewelacją jest rozdział grecki (tym ciekawszy po Euro 2004!). To nie tylko sukcesy, ale i szantaże zawodników, fochy działaczy-miliarderów, a nawet - pogróżki wszechpotężnej mafii! Czyta się to jednym tchem.

To książka ujmująca, taka, jak jej Autor. Gdyż, jak celnie to ujął Tomek Lis, "ludzie pokochali Górskiego, bo będąc wielkim zwycięzcą nie stracił ani grama wdzięku". Bo, zawsze skromny i naturalny, "dał narodowi niezapomniane przeżycia, chwile uniesień i radości, o których wspomina się dzieciom, wnukom. Jeśli nie widzieliście, przeczytajcie, jeśli widzieliście, przypomnijcie sobie". Zaręczam, warto!


TOMASZ WOŁEK
Życie

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.