Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Słynny polski trener piłkarski gościem premiera RP

środa, 10 marca 2004

Kazimierz Górski obchodzi 50-lecie kariery trenerskiej, a 2 marca miał urodziny. Z tej okazji premier Leszek Miller przesłał mu list z życzeniami oraz kwiaty, a dziś osobiście pogratulował dostojnemu jubilatowi. Podczas spotkania w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów gość zaprosił szefa rządu na uroczysty mecz Polska - USA, który odbędzie się 31 marca br. w Płocku, z okazji nadania miejscowemu stadionowi imienia Kazimierza Górskiego.

"Jak najlepiej kierować drużyną, jak skutecznie wprowadzać zmiany zawodników w trakcie meczu" - trener Górski zdradził premierowi sekrety, dzięki którym "Orły Górskiego" osiągały tak wielkie sukcesy. Czasem takie decyzje podejmuje się wbrew wszelkim zasadom, kierując się wyłącznie intuicją - podkreślał legendarny trener.

Każdy kibic narodowej piłki nożnej pamięta lub choćby słyszał o sukcesach słynnej drużyny "Orłów Górskiego". Także podczas dzisiejszego spotkania nie obeszło się bez wspomnień na temat wspaniałych meczów o Mistrzostwo Świata w 1974 roku: Polska - RFN czy Polska - Brazylia, kiedy to nasza drużyna walczyła o 3. miejsce i pokonała przeciwnika dzięki złotej bramce Grzegorza Lato. Dziś Król Strzelców sprzed 30 lat jest senatorem RP. Rozmawiano także o losach pozostałych piłkarzy z drużyny.

Kazimierz Górski podziękował za przyznanie emerytury (wczoraj po raz pierwszy otrzymał emeryturę przyznaną mu decyzją premiera od 1 lutego br.), życzenia i kwiaty, a przede wszystkim za pamięć. Podarował premierowi dwie książki: "Górski" oraz "Kaziu, Polska Ci dziękuje", z dedykacją Dla Pana Premiera Leszka Millera z wyrazami sympatii i szacunku. Szef rządu odwdzięczył się książką Ludwika Stommy z podobną dedykacją.

Kancelaria Rady Ministrów

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.