Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Spotkanie z Kazimierzem Górskim

środa, 14 września 2005

Okazję do spotkania z najwybitniejszym polskim trenerem piłkarskim Kazimierzem Górskim mieli uczestnicy festynu w Komprachcicach. Nestor polskiej piłki był wprost oblegany

Górski był gościem specjalnym imprezy zorganizowanej z okazji trzylecia powstania hali sportowej OSiR-u Komprachcice. Poza częścią oficjalną, podczas której dokonał symbolicznego otwarcia festynu, była także okazja do spotkania z kibicami.

Można było otrzymać autograf trenera, który podpisywał swoją książkę "Piłka jest okrągła" i stanąć do wspólnego zdjęcia, do czego było najwięcej chętnych, zwłaszcza młodych sportowców.

- Czy rozmawia pan z obecnymi władzami polskiej piłki? - dociekali kibice. - Sama rozmowa nic nie pomoże, ale próbuję. Ostatnio piłka nożna w Polsce jest trochę pod ostrzałem, a teraz trzeba jej spokoju - mówił trener.

Padło także pytanie dotyczące wyniku spotkania Anglia - Polska. - Wtedy, w 1973 roku, wystarczył nam remis z Anglią, osiągnęliśmy go i pojechaliśmy na mistrzostwa do Niemiec. Myślę, że teraz też wystarczy nam remis i że także się uda zakwalifikować do mundialu - stwierdził z optymizmem Górski.

Mimo swojego podeszłego wieku pan Kazimierz wykazał wielką cierpliwość w pozowaniu do niezliczonych zdjęć i rozmowach z fanami. Chwalił warunki, jakie ma do uprawiania sportu komprachcicka młodzież.

Gospodarze obdarowali Górskiego medalem województwa opolskiego i albumem o Opolu, a wójt Komprachcic Paweł Smolarek w imieniu kibiców wręczył mu także replikę Pucharu Świata.


źródło www.wrotaopolszczyzny.pl

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.