Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Stadion w Kowalu nosi imię Kazimierza Górskiego

niedziela, 17 lipca 2005

16 lipca w Kowalu o godz.15.00 Burmistrz, Rada Miasta Kowala i Komenda Miejska Policji w Kowalu zaprosili mieszkańców Kowala na uroczystość nadania Stadionowi Miejskiemu im. Kazimierza Górskiego.

Do ostatniej chwili nie wiadomo było czy dostojny gość pojawi się osobiście na uroczystości.

Po godz. 15.oo w trakcie trwania meczu organizatorzy podali, ze Kazimierz Górski jest w drodze do Kowala. Jak sam trener później powiedział do końca nie wiedział czy będzie mógł odwiedzić Kowal, gdyż rani miał badani szpitalne. Jednak tak piękny gest i honorowy tytuł zasługuje na każdy wysiłek w podziękowaniu wszystkim mieszkańcom Kowala.

Oficjalne uroczystości nadania imienia wielkiego trenera poprzedziły i trwały dalej inne towarzyszące imprezy związane z festynem Święta Policji.

O godz. 15.00 na murawę boiska wybiegły drużyny oldboyów Kujawiaka Kowal i Policji. Mecz trwał 2x30 minut i miał wyrównany przebieg. Mecz zakończył się rezultatem 1:0 dla Policji, ale nie jesteśmy pewni gdyż po zakończonym meczu była seria rzutów karnych. Swobodna atmosfera i niestety nie wystarczające nagłośnienie w każdym punkcie stadionu nie pozwalały śledzenie sytuacji. W meczu uczestniczył przez kilkanaście minut wicewojewoda kujawsko pomorski Arkadiusz Horonziak, który często uczestniczy w zawodach sportowych nie tylko jako widz.

Zaraz po zakończeniu spotkania na boisku pojawił się samochód który wykonał wraz z zasiadającym w nim trenerem Kazimierzem Górskim rundę honorową pośród braw i przyjaznych gestów.

Następnie odbyła się cześć oficjalna spotkania. Wojewoda kujawsko pomorski Romuald Kosieniak wręczył medal "Wojewody Kujawsko Pomorskiego", a burmistrz Kowala Eugeniuszu Gołębiewskim w imieniu władz samorządowych Kowala tytuł honorowy dla stadiony miejskiego w Kowalu.

Głos zabrał także Jan Nowicki znany aktor filmowy oraz serdeczny przyjaciel trenera Górskiego, który w jego imieniu podziękował wszystkim obecnym za spotkanie. Kazimierz Górski w swoim imieniu także dziękował mieszkańcom Kowala za ten niecodzienny tytuł.

Całą imprezę obsługiwało od strony medialnej włocławskie radio HIT

Cały materiał dźwiękowy zawarty jest poniżej artykułu. Przygotowaliśmy tez 4 części galerii "W obiektywie" gdzie prezentujemy zdjęcia z sobotniego spotkania.

 

http://www.q4.pl/

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.