Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Telewizyjny Super Wiktor dla Górskiego

wtorek, 25 maja 2006

Były trener piłkarskiej reprezentacji narodowej Kazimierz Górski uhonorowany został za całokształt osiągnięć Super Wiktorem. Statuetkę Wiktora w kategorii najpopularniejszy sportowiec 2005 roku przyznano reprezentacji Polski w siatkówce kobiet.

Na uroczystość do warszawskiego Teatru Narodowego nie mógł przybyć Kazimierz Górski (2 marca skończył 85 lat). W łączności z jego mieszkaniem, prowadzący galę Wojciech Mann zapytał, czy pamięta wyczyn z mistrzostw świata 1974 roku. Zasłużony trener powiedział: - Nikt nie dawał nam najmniejszej szansy walki o medal. Pytano, po co tam jadą, szkoda pieniędzy. A jednak zawodnicy pokazali co potrafią, co jest dla nich ważne. Nie wiedziałem wcześniej jaka siła tkwi w zespole.

Pytany także czy pamięta Marylę Rodowicz, Kazimierz Górski przytaknął: - Oczywiście, na środku boiska była piłka, z której wyszła Rodowicz i śpiewała futbol, futbol.... Po tych słowach na scenę wyszła popularna piosenkarka z mini-futbolowym recitalem.

Oprócz Kazimierza Górskiego Super Wiktory otrzymali: Lech Wałęsa i Jean Michele Jarre, aktorzy Witold Pyrkosz i Jan Kobuszewski, dziennikarz radiowy i telewizyjny Jan Turski.

Statuetki Wiktorów wręczane były po raz 21. Zwycięzców wybrała Akademia Telewizyjna, złożona z laureatów poprzednich edycji plebiscytu. Wiktor jest niewielką statuetką z brązu, zaprojektowaną i wykonaną przez artystę plastyka Andrzeja Renesa. Wiktory można otrzymywać wielokrotnie, a nagrodę Super Wiktora, przyznawaną od 1992 roku, tylko raz w życiu. W 1989 roku statuetką wyróżniono tylko jedną osobę - papieża Jana Pawła II.

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.