Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Uroczystość nadania SMS imienia Kazimierza Górskiego

piątek, 27 kwietnia 2001

Wczoraj pogoda nie była sprzyjająca, ale nie zakłóciła ona przebiegu pięknej uroczystości związanej z nadaniem Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi imienia Kazimierza Górskiego. Był na niej obecny, wraz z małżonką, patron szkoły, który, jak zwykle, tryskał humorem. Kiedy zebrani odśpiewali mu gromkie "Sto lat!”, Pan Kazimierz odpowiedział: "Lepiej żyć lat 50, ale dobrze”.

Dostojnego gościa powitał dyr. Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi dr inż. Roman Stępień, który w serdecznych słowach podziękował Kazimierzowi Górskiemu za przyjęcie patronatu, a równocześnie zapewnił, że Szkoła zrobi wszystko, aby ucząca się w jej murach młodzież, biorąc wzór ze swego patrona, wyrosła na dobrych obywateli i godnych następców obecnych reprezentantów Polski w piłce nożnej.

Podobne przyrzeczenie złożył w imieniu swych kolegów uczeń SMS Marcin Szymczak.

Gratulacje i podziękowania na ręce Kazimierza Górskiego za przyjęcie patronatu nad Szkołą Mistrzostwa Sportowego złożyli: wiceprezydent m. Łodzi Sylwester Pawłowski i prezes ŁZPN Mirosław Wróblewski, wręczając patronowi odznakę "Zasłużonego Działacza ŁZPN” Z kolei prezes Fundacji ul. Piotrkowskiej Marek Janczak ofiarował patronowi SMS pamiątkową kostkę ul. Piotrkowskiej.

Wiceminister MEN, a równocześnie prezes UKFiS Mieczysław Nowicki przesłał na ręce dyrektora Szkoły pismo gratulacyjne wraz z życzeniami dalszego, pomyślnego rozwoju tej tak bardzo pożytecznej społecznie placówki sportowej. Do tych gratulacji dołączył się również obecny na uroczystości dyr. Biura PZPN Bogdan Jakuz.

Pan Kazimierz przez wiele lat współpracował bardzo ściśle z naszą redakcją, na naszych łamach ukazała się też Jego biografia ze szczególnym uwzględnieniem największych sukcesów odnoszonych przez Kazimierza Górskiego, jako trenera drużyny narodowej. Za te lata owocnej współpracy red. naczelny "Expressu Ilustrowanego” Arkadiusz Grzegorczyk podziękował bardzo serdecznie Panu Kazimierzowi i w podziękowaniu wręczył mu Złoty Promień "Expressu Ilustrowanego”.

Poświęcenia pamiątkowej tablicy z napisem: "Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego”, z dopiskiem pod zdjęciem: "Piłka jest okrągła a bramki są dwie”, dokonał kapelan sportu łódzkiego ks. Stanisław Danilewicz.

Zabierając głos patron Szkoły trener Kazimierz Górski apelował do zebranej młodzieży szkolnej o dobre wyniki w nauce i życzył jej równocześnie sukcesów w piłce nożnej. Po zakończeniu uroczystości patron zwiedził rikszą obiekty Szkoły Mistrzostwa Sportowego, a potem pojechał na stadion ŁKS, gdzie przez blisko 2 lata był szkoleniowcem. Spotkał się tam z działaczami tego klubu i b. piłkarzami.


NaszeMiasto.pl

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.