Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Wnuczek Kazimierza Górskiego chce być instruktorem piłkarskim

wtorek, 17 lipca 2007

Wnuczek najwybitniejszego polskiego trenera piłki nożnej Kazimierza Górskiego, 28-letni Konstantinos Kafiris postanowił zdobyć uprawnienia instruktora tej dyscypliny sportu, a niezbędną wiedzę zdobywa na kursie organizowanym przez Szkołę Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej.

"Kostas, bo tak go w rodzinie nazywamy, od dawna chciał pracować jako szkoleniowiec. Podczas pobytu w ubiegłym roku w Warszawie wypytywał dziadka co sądzi o tej sprawie - powiedział PAP syn Kazimierza Górskiego Dariusz, którego siostry Urszuli synem jest właśnie Kostas.

- Kostas mówi po polsku. Nie ma za sobą piłkarskiej kariery. Może to i dobrze. Wziąłem od mojego przyjaciela, trenera w PZPN, Piotra Marandy spis zalecanych przez UEFA lektur, z którymi zapoznaje się teraz w Atenach. Do Warszawy przyjedzie we wrześniu, aby uczestniczyć w drugiej części kursu" - dodał Dariusz Górski.

Zmarły 23 maja 2006 roku, w wieku 85 lat Kazimierz Górski był najwybitniejszym trenerem w historii polskiej piłki nożnej. W 1974 roku prowadzona przez niego reprezentacja zdobyła w RFN brązowy medal mistrzostw świata. Jego podopieczni sięgnęli w 1972 roku w Monachium po złoty i cztery lata później w Montrealu po srebrny medal olimpijski.

wp.pl

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.