Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Żegnamy Górskiego

piątek, 2 czerwca 2006

Politycy, sporowcy i kibice towarzyszyć będą w ostatniej drodze Pana Kazimierza

Mszą św. w katedrze polowej WP rozpoczną się dzisiaj uroczystości pogrzebowe zmarłego 23 maja trenera Kazimierza Górskiego. Ciało spocznie w grobie rodzinnym na Powązkach.

Od rana w czwartek kibice wpisują się do księgi kondolencyjnej, która wyłożona jest przed wejściem do Centralnego Ośrodka Sportu w hali Torwaru przy ul. Łazienkowskiej 6A.
Obok ustawiono kosze z kwiatami i zdjęcie legendarnego trenera przepasane kirem. Na specjalnym ekranie wyświetlany jest film prezentujący sylwetkę oraz sukcesy Pana Kazimierza. Wczoraj do księgi wpisał się m.in. premier Kazimierz Marcinkiewicz. "Panie Kazimierzu, za możliwość bycia dumnym z polskiej piłki, z Polski, dziękuję Panie Kazimierzu Wielki” - napisał premier Marcinkiewicz. Księga kondolencyjna będzie wyłożona do piątku do godziny 15.

Msza św. w katedrze WP

Piątkowe uroczystości rozpoczną się od mszy św. w katedrze polowej WP przy ul. Długiej o godz. 11. Do środka będą mogli wejść tylko zaproszeni goście. Swój udział zapowiedzieli m.in. prezydent Lech Kaczyński i premier Kazimierz Marcinkiewicz, przedstawiciele polityki i sportu z kraju i zagranicy. Trumna z ciałem zostanie wniesiona do kościoła w szpalerze utworzonym przez byłych piłkarzy (Orły Górskiego) i w asyście kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

- Przy trumnie stanie warta honorowa żołnierzy. Obecny będzie również chór wojskowy i sygnalista - tłumaczy płk Andrzej Śmietana z Komendy Garnizonu Warszawa. Podczas mszy prezydent RP Lech Kaczyński pośmiertnie odznaczy Kazimierza Górskiego Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

Każdy może pożegnać

Dla tych, którzy nie wejdą do katedry, a chcą uczestniczyć w mszy, przed kościołem ustawione będą telebimy. Transmisję z uroczystości przeprowadzi TVP. Po mszy kondukt pogrzebowy w asyście policjantów na motorach przejedzie na cmentarz Wojskowy na Powązkach. Szpaler utworzą przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa, klubu, z którym Pan Kazimierz Górski był związany przez wiele lat, oraz żandarmeria wojskowa.

Zgodnie z życzeniem rodziny, w ceremonii złożenia ciała do rodzinnego grobu udział wezmą jedynie najbliżsi. Salut honorowy oddadzą żołnierze kompanii reprezentacyjnej Garnizonu Warszawa.

zw.com.pl

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.