Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Życzenia od Marszałka Sejmu

piątek, 3 marca 2006

Jest dla mnie honorem i prawdziwą przyjemnością, że w dniu Jubileuszu osiemdziesiątych piątych urodzin pokłonić się mogę legendarnemu trenerowi - człowiekowi o wyjątkowym dorobku i wyjątkowych przymiotach charakteru.

Za Pańską, Panie Kazimierzu, sprawą mieliśmy wielokrotnie okazję przekonać się, że sportowe sukcesy są szczególnym spoiwem budującym poczucie więzi, a zarazem trwałym źródłem dumy Polaków. Wciąż mamy w pamięci wspaniałe mecze prowadzonej przez Pana naszej narodowej jedenastki. A postawę biało-czerwonych na Igrzyskach Olimpijskich oraz Mistrzostwach Świata wspominamy ze szczerym rozrzewnieniem i tęsknotą.

I choć dzisiejsze oblicze polskiego sportu tworzy już nowa generacja zawodników i trenerów, to dla wszystkich pozostaje Pan niezmiennie wzorem ,,szkoleniowca doskonałego" oraz niekwestionowanym autorytetem. Zawsze skromny, prawy, nie zabiegający o splendory i zaszczyty, w panteonie największych indywidualności ostatnich dziesięcioleci zajmuje Pan miejsce trwałe i bez wątpienia zasłużone.

Niech mi więc wolno będzie, przy tak wyjątkowej okazji zapewnić - a czynię to w imieniu własnym i Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej - o wielkim uznaniu dla Pańskich sportowych osiągnięć, jak również dla wkładu w budowanie dobrego wizerunku Polski w świecie.

Głęboko wdzięczny za wszystkie emocje i wzruszenia, jakie dzięki Pańskiej pracy były naszym udziałem, proszę o przyjęcie najserdeczniejszych jubileuszowych gratulacji oraz życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności.


Z wyrazami najwyższego szacunku
Marek Jurek

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.