Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Życzenia od Prezydenta Stolicy

czwartek, 2 marca 2006

Z okazji jubileuszu 85-lecia urodzin mam zaszczyt przekazać Panu w imieniu władz samorządowych Warszawy i własnym słowa najserdeczniejszych życzeń, gratulacji i podziękowań za Pańskie dokonania, za bogaty dorobek, wniesiony w rozwój i rozsławienie w latach siedemdziesiątych XX wieku polskiej piłki nożnej, a także za Pańską wieloletnią działalność w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Piłka nożna od zawsze była Pańską miłością i pasją. Zaczynał Pan jako napastnik w lwowskich klubach piłkarskich, po wojnie grał Pan w stołecznej Legi. W latach pięćdziesiątych rozpoczął Pan pracę trenerską, której ukoronowaniem było prowadzenie w latach 1970-76 polskiej reprezentacji narodowej. Dzięki Pańskiej ogromnej pracy, osobistemu zaangażowaniu, rzadkiemu talentowi nauczania i zdolności efektywnej pracy z zespołem polska reprezentacja osiągnęła historyczny sukces - złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium, po którym przyszła kolej na brązowy medal na pamiętnych Mistrzostwach Świata w RFN i srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu.

Stworzył Pan polski styl gry, a dla wielu zawodników był niezastąpionym opiekunem i przewodnikiem w ich drodze rozwinięcia talentu i kariery.
Także poza granicami naszego kraju odnosił Pan wspaniałe sukcesy trenerskie, które zdobyły w pełni zasłużone uznanie i podziw w całym piłkarskim świecie. W roku 2001 został Pan uhonorowany Złotym Orderem Zasługi - najważniejszym odznaczeniem Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA).

Dostojny Jubilacie !
Składam Panu życzenia zdrowia, siły i energii, wszelkiej pomyślności i płynącej z niej wewnętrznej radości.

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.