Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Trener Górski bił brawo

poniedziałek, 2 maja 2005

Kazimierz Górski - legendarny trener reprezentacji Polski z lat 70-tych, człowiek który stworzył złotą jedenastkę igrzysk olimpijskich w 1972 roku w Monachium, odwiedził Wierzbicę.

Pan Kazimierz spotkał się z uczniami szkół z terenu gminy i oglądał mecze V Powiatowego Turnieju Piłkarskiego Gimnazjów o Puchar Starosty Chełmskiego.Mimo kapryśnej aury, mieszkańcy gminy Wierzbica, na wieść o przyjeździe Kazimierza Górskiego dość licznie stawili się na miejscowym stadionie.

Każdy chciał zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i zdobyć cenny autograf. Pan Kazimierz, mimo swoich 83 lat, cieszy się wciąż dobrą kondycją. Bardzo chętnie pozował do zdjęć, rozdawał autografy. Sam też przygotował zdjęcia z autografami, które rozdano wśród uczestników turnieju i kibiców. Trener Górski pochlebnie wypowiadał się o turnieju. Stwierdził, iż właśnie w takich imprezach rodzą się zawodnicy, którzy później decydują o przyszłości polskiego futbolu. Poziom turnieju określił jako zadowalający. Umiejętności kilku zawodników ocenił dość wysoko.

W turnieju wzięło udział sześć zespołów z gimnazjów w: Sawinie, Sielcu, Siedliszczu, Białopolu, Rejowcu Fabrycznym i Wierzbicy. Najpierw rywalizacja przebiegała w grupach. I tak, w grupie "A” Wierzbica (opiekun Jacek Kłos) wygrała z Sawinem (opiekun Piotr Sołoducha) 1:0 i z Siedliczem (opiekun Jarosław Rusinek) 4:0, a Sawin zremisował z Siedliszczem 1:1. Pierwsze miejsce zajeli piłkarze z wierzbicy, drugie - z Sawina, a trzecie - z Siedliszcza. W grupie "B” Rejowiec Fabr. (opiekun Artur Rudziński) pokonał Białopole (opiekun Sławomir Leśnicki) 11:0 i Sielec (opiekun Mirosław Parka) 7:1, a Sielec wygrał z Białopolem 3:1. Pierwsze miejsce zajął Rejoweic Fabr., drugie - Sielec, zaś trzecie - Białopole. W meczu o 5 miejsce Białopole walkowerem wygrało z Siedliszczem, w spotkaniu o 3. miejsce Sawin rozgromił Sielec 5:0, a w finale po zaciętym meczu REjoweic Fabr. pokonał Wierzbice w rzutach karnych 4:3. W regulaminowym czasie padł remis 0:0. Zwycięska drużyna zagrała w składzie: Łukasz Terlecki, Łukasz Jaruga, Rafał Pikul, Sebastian Kwiatkowski, Mateusz Lepianko, Oskar Chrzanowski, Damian Lasota, Marcin Szwed, Mateusz Korzeniewski, Mateusz Pielach, Mateusz Maliński, Dawid Dendera, Kamil Orzędowski, Jarosław Kalita, Dawid Tatarynow, Grzegorz Moniakowski. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Marek Gryczaniuk, bramkarzem - Kamil Mandziński (obaj Wierzbica), a królem strzelców - Mateusz Pielach (Rejowiec Fabr.).

Puchary i nagrody wręczali: Kazimierz Górski, Zbigniew Janowski - poseł na sejm RP, Kazimierz Stocki - starosta chełmski, Andrzej Chrząstowski - wójt gminy Wierzbica i Stanisław Sachjko - sekretarz Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.