Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


W Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbyla sie msza swieta zalobna w intencji Kazimierza Górskiego

sobota, 3 czerwca 2006

W Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbyła się msza święta żałobna w intencji Kazimierza Górskiego, zmarłego 23 maja legendarnego trenera, twórcy sukcesów piłkarskiej reprezentacji Polski.

Kazimierz Górski za wybitnie zasługi dla polskiego sportu został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski. Order, na początku piątkowej mszy świętej żałobnej w intencji Kazimierza Górskiego w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, odebrali z rąk prezydenta córka zmarłego Urszula i syn Dariusz.

W nabożeństwie, obok najbliższych wybitnego trenera, uczestniczyli prezydent Lech Kaczyński i premier Kazimierz Marcinkiewicz. Koncelebrowanej mszy św. przewodniczył prymas Polski kardynał Józef Glemp. Do księgi kondolencyjnej od czwartku, która wyłożona jest przed wejściem do COS w hali Torwaru przy ul. Łazienkowskiej 6A, wpisują się liczni kibice.

Wartę honorową przy trumnie trenera pełnili jego wychowankowie - byli reprezentanci Polski, medaliści mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich - m.in. Lesław Ćmikiewicz, Jan Tomaszewski, Grzegorz Lato, Henryk Kasperczak, Włodzimierz Lubański i Władysław Żmuda. Zgodnie z wolą rodziny, w mszy świętej i uroczystościach pogrzebowych wzięli udział tylko członkowie rodziny i najbliżsi przyjaciele.

- Żegna pana Kazimierza cała Polska. Bez względu na światopogląd, bez względu na wyznanie, bez względu na stanowisko w hierarchii państwowej i kościelnej - powiedział ksiądz Adam Zelga w homilii. Ks. Zelga przypomniał pamiętny mecz na Wembley w 1973 roku.

- Pan Kazimierz kilka minut przed ostatnim gwizdkiem schodzi ze sceny do szatni. Jeszcze nie wie, że za chwilę przejdzie do historii, że za chwilę czeka go wielka radość. W takiej atmosferze sprawujmy te uroczystości pogrzebowe. Pan Kazimierz wchodzi na zielone boiska raju - dodał.

Trumna z ciałem Kazimierza Górskiego spoczęła w Alei Zasłużonych Cmentarza Wojskowego na Powązkach.

pilka.pl

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.