Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Od Górskiego do Probierza

 

poniedziałek, 7 listopada 2011 r.

Michał Probierz zamienił ŁKS na Aris Saloniki. Zdecydował się na Grecję, czyli najczęściej wybierany kierunek przez trenerów z naszego kraju. Oto lista najważniejszych polskich szkoleniowców, którzy próbowali swoich sił w ligach zagranicznych.

Na liście SPORT.TVP.PL znalazło się ośmiu trenerów, którzy szukali szczęścia w klubach zagranicznych - od legendarnego Kazimierza Górskiego do Michała Probierza. Większość z nich najpierw pracowała w Polsce, a dopiero potem wyjeżdżała za granicę. Wyjątkiem byli Franciszek Smuda i Henryk Kasperczak. Oni zaczynali odpowiednio - w Niemczech i we Francji. Z kolei Piotr Nowak od kilku lat z powodzeniem prowadzi drużyny w Stanach Zjednoczonych. Na razie do Polski się nie wybiera. Jednak najczęściej wybieranym kierunkiem była Grecja, a następnie Cypr. Oto słynni polscy trenerzy, ich sukcesy i porażki poza granicami kraju.

Kazimierz Górski

Najlepszy polski trener w historii. Po sukcesach z drużyną narodową zdecydował się na wyjazd do Grecji. Tam prowadził aż cztery kluby. Zaczął w 1977 roku od Panathinaikosu, z którym już w drugim roku pracy zdobył mistrzostwo. Następnie trafił do AGS Kastoria.

W kolejnym sezonie znalazł się w Olympiakosie, gdzie wywalczył dwa tytuły. Ostatnim jego greckim klubem był Ethnikos Pireus. Tam też w 1985 roku zakończył karierę trenerską.

źródło: TVP Sport

 

 

 

Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.