Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

>> Strona główna

SYLWETKA

>> Dziecięce lata
>> Grać? Nie grać?
>> Powojenne lata
>> Trener Orłów
>> Nowe Wyzwania
>> Czasy wielkich zmian
>> Ambasador futbolu
>> Ostatni mecz

POSCRIPTUM

>> Wydarzenia
>> im. Kazimierza Górskiego
>> Księgarnia
>> Linki

W NASZYCH OCZACH

>> Fotografie

>> Wywiady
>> Artykuły

>> Księga gości

>> Kontakt

 


Najwyższy czas wygrać z Anglikami

sobota, 06 grudnia 2003

- Powinniśmy być zadowoleni, bo właściwie poza Anglią wszyscy rywale są do pokonania, a i z Anglikami czas najwyższy znowu wygrać. Trzeba tylko przypilnować, żeby mecz wyjazdowy rozegrać późną jesienią, kiedy angielscy piłkarze są już mocno wymęczeni meczami ligowymi - ocenił w "Rzeczpospolitej" losowanie grup eliminacji mistrzostw świata, legendarny trener Kazimierz Górski.

- Kiedy prowadziłem drużynę, w eliminacjach MŚ 1974 graliśmy z Anglią i Walią. Teraz znowu finały będą w Niemczech i ponownie trafiliśmy na te dwa zespoły. Wtedy wszystko skończyło się dobrze, zobaczymy, jak będzie teraz - dodał honorowy prezes PZPN.

Zdaniem Kazimierza Górskiego, Austria jest w futbolowiej hierarchii poniżej średniej europejskiej, a pokonanie Azerbejdżanu i Irlandii Północnej to po prostu nasz obowiązek.

- Janas ma teraz dużo czasu, aby przygotować zespół, który potrafi przeciwstawić się drużynom prezentującym angielski styl gry. Może nam on nie odpowiada, ale wiemy, na czym polega - stwierdził w "Życiu Warszawy" były trener reprezentacji Polski.

INTERIA.PL

 
Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.